S'well'in Hikayesi - Fatofan

S'well'in Hikayesisarah kauss swell

S'well'in Hikayesi


Hemcinsim olarak gururla paylaştığım bir yazıdır.Bir sayfada okumuştum ve bende seve seve bloğumda yayınlayarak hemcinslerime ilham kaynağı olmasını istedim.Özellikle de su şişesinde ki tasarıma bayıldım. İsterim ki o şişe üzerinden benimde çizimlerim yer alsa :) 

SU ŞİŞESİ FİRMASI  S'WELL


S’well’in kurucusu Sarah Kauss, Ernst & Young’da CPA olarak kariyerine başlamış ve daha sonra Harvard Business School’da MBA derecesi almış olması aslında prensipli oluşun izlerini taşıyor ama kendisi bundan fazlası sanırız. Çünkü açıklamasında “Benim çok organize çalışmam, herkesi delirtiyor. Ben, gerçekten kurtarma muhasebesiciyim.”
sarah kauss ile ilgili görsel sonucu
Kauss 2010 yılında bir moda markası gibi davranan bir su şişesi şirketi olan S’well’i kurmuştur. Bu şirketteki şişelerin özellikleri: Şişeler, sadece faydalı cihazlar olarak değil, içecekleri 12 saat sıcak tutan ve 24 saat soğuk tutan çift duvarlı bakır kaplı paslanmaz çelik kaplamaktadır. Her biri bir tuval gibi iki katı kalınlıktadır. Yılda iki kez, 30 yeni şişe tasarımı piyasaya sürülmüştür. Modern desenlerle donatılmış veya Hindistan ve Afrika teakwood tekstillerine benzeyenler daha sonra, uyarı yapılmaksızın koleksiyonun durdurulmasına neden olmuştur.

Sonuç: S’well, hayranlarını kısa süreli değişen şişeleri üzerinde akıllıca yönlendirerek, sadece müşterilerden hevesli toplayıcılara dönüştürmek için şartlamıştır. Ortalama S’well sahibi hiç kimsenin sıvı taşıyan birkaç kaptan fazlasına ihtiyacı olmadığına göre, bu 25-45 dolarlık şişelerin beşten fazlasını, satın almaları oldukça mantıksızdır.
sarah kauss ile ilgili görsel sonucu
2011 yılında Kauss, 17 fuara katılarak şişesini yaklaşık 600 bağımsız perakende mağazasına taşıdı. Oprah Dergisi, Kauss’tan ona S’well’in renklerinin hepsini sunmasını istediğinde – şirketin ürettiği tek renk okyanus mavisiydi.

S’well, milyarlarca dolarlık bir şirket olmak için girişken planlar yaparak müşterilerin ilgisini çekmenin yollarını bulmaya devam ediyor. Hedef için düşük fiyatlı bir hat başlatmanın yanı sıra, moda tasarımcısı Anna Sui, fotoğrafçı Gray Malin (havai plaj fotoğraflarıyla tanınan) ve sokak sanatçısı Yoon Hyup ile işbirliği yapıyor. Bu yılın başlarında, Lilly Pulitzer ve Starbucks’la ortaklaşa yarattığı tropik şişe, bir gün içinde satıldı ve kahve zincirinin web sitesini çökertti. (Bugün eBay’da her biri 60 dolar ila 100 dolar arası fiyatlarda mevcut.)

SWELL BOTTLE HİSTORY


Montaj Bloggif oluşturulan

fatofotofan@gmail.com

15 yorum:

 1. Şişelerde çok güzel görünüyor. Kim bilir belki ilerleyen zamanlarda senin tasarımları da görürüz çok farklı yerlerde...

  YanıtlayınSil
 2. Biz de böyle frk edilir projeler de yer alalım.

  YanıtlayınSil
 3. Starbucks'ın benzer bir termosunu kullanıyorum.Kahvemi en az beş saat sıcak tutarak eder mi etmez mi tartışmasına son noktayı koyuyor kesinlikle.

  YanıtlayınSil
 4. Şişelerin içecekleri 12 saat sıcak tutması ve 24 saat soğuk tutan çift duvarlı bakır kaplı paslanmaz çelik olması çok ilginçmiş..✔🙂

  YanıtlayınSil
 5. ne güzel şeyler de oluyor dünyadaaa :)

  YanıtlayınSil
 6. Hi dear!
  Very interesting post. :)
  If you want to follow each other write me on my blog. <3
  https://belyfashionadress.blogspot.com/

  YanıtlayınSil
 7. inşallah sesini duyarlar senin çizimlerini basarlar şişelerine :)

  YanıtlayınSil

Yorum attığınız için teşekkür ederim

Blogger tarafından desteklenmektedir.